Güneş Enerjisi Teknede Bile Sizinle - TIW Enerji

Güneş Enerjisi Teknede Bile Sizinle

Güneş Enerjisi Teknede Bile Sizinle
1.785

Güneş Enerjisi Teknede Bile Sizinle

Güneş enerjisini ve güneş enerji sistemlerini her yerde, her cihazda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Özellikle elektrik enerjisi üretimi için yaygın kullanılan kaynaklara uzak iseniz bu durum hayat kurtarıyor. Denizin ortasında bir teknede iken güneş panellerinin yardımıyla tekne solar sistemler kullanarak enerji sağlamanıza olanak tanıyor. Böylece tekne solar sistemler ile güneşin ve denizin tadını çıkarırken aynı zamanda temiz ve yenilenebilir enerjinin sahibi oluyorsunuz.

Tekne solar sistemler genellikle teknenizin üzerine çatı olarak döşenir. Böylece uçsuz bucaksız denizde kendinizi güneşten koruyabileceğiniz gölge bir alan hem de enerji üretebileceğiniz bir panele sahip olursunuz. Ayrıca ilk yatırım maliyeti haricinde enerjiye bütçe ayırmanıza da gerek kalmaz. Tekne solar sistemlerinin bir diğer avantajı ise tekne akülerinin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmasıdır. Çünkü motorlar çalışmadığı zamanlarda da kullanacağınız elektrik için başka bir kaynak yaratmış olursunuz. İsterseniz tekne solar sistemlerin avantajlarına bir göz atalım:

  1. Montajı kolaydır ve montaj şekli size gölge sağlar.
  2. Enerji üretiminizi kendiniz yaparsınız böylece yakıt kullanımınız azalır.
  3. İlk yatırım sonrası maliyetleri çok azdır. Sadece işletme maliyeti gerektirir. İşletme maliyetinden kasıt bakım giderleridir.
  4. Sürekli çalışacağı için motora durdurulduğunda akü ömrünün azalmasını önler.
  5. Elektriksel kayıplar daha azdır. İstenildiğinde alternatif akım ya da istenildiğinde doğru akım kaynağı olarak kullanılabilir.
  6. Sadece güneş paneli ve şarj regülatörü ile kullanılabilir.

Aşağıda ki bağlantılardan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz:

Off Grid Solar Sistem

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ferruh Kocabaş
Ferruh Kocabaş
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?