Güneş Paneli ve Güneş Paneli Sistemleri - TIW Enerji

Güneş Paneli ve Güneş Paneli Sistemleri

Güneş Paneli ve Güneş Paneli Sistemleri
2.088

Güneş Paneli ve Güneş Paneli Sistemleri

Yenilenebilir enerji kaynakları denilince akla gelen ilk doğal kaynaklardan birisi olan güneş, enerji üretimi için oldukça elverişli bir kaynaktır. Bu nedenle güneş enerjisinden yararlanmak suretiyle enerji elde etmek için güneş enerjisini başka enerji çeşitlerine çevirebilen “güneş panelleri” ile çeşitli sistemler kurulur. Güneş panelleri ile gerek ısı enerjisi gerekse de elektrik enerjisi elde etmek için kurulan bu sistemler güneş paneli sistemleridir.

Güneş Panelinin Görevi ve Güneş Paneli Sistemleri       

Güneş paneli, yapısı gereği onlarca solar hücreden oluşur ve bu solar hücrelerin temel görevi en büyük yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşin ışınlarını soğurmaktır. Bu soğurma işlemi suretiyle güneşten güneş paneline gelen ışınlar elektrik enerjisi başta olmak üzere birçok enerji türüne döndürülür. Bu enerji dönüşüm işlemi yer yer sadece 1 adet güneş paneli ile yapılsa da daha yüksek verim elde etmek istenen proje, mekân ya da çalışmalarda birden fazla güneş panelinin yan yana gelmesi ile oluşan güneş paneli sistemleri ile yapılır.

Güneş Paneli Türleri

Güneş paneli sistemlerini türlere ayıran temel faktörler paneller üzerindeki hücre sayıları ya da panellerin büyüklükleridir. Bu bağlamda polikristal güneş paneli ve monokristal güneş paneli ile bahsi geçen sistemler oluşturulabilir. Sizler de TIW Enerji farkı ve kalitesi ile istediğiniz türden güneş paneli ile sisteminizi kurdurabilir ve güneş enerjisinden faydalanarak ücretsiz şekilde enerji üretimi sağlayabilirsiniz.

Aşağıda ki bağlantılardan ürünlerimizi inceleyebilirsiniz:

Off Grid Solar Sistem

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Ferruh Kocabaş
Ferruh Kocabaş
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?